Doğum Hizmetlerimiz

Bebek Dostu Yenidoğan Y.B.

Sağlık Bakanlığı ve UNICEF işbirliğiyle Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Hastaneler Programı başlatılmıştır. Bu program ile preterm ve hasta bebeklerin emzirme oranlarının yükseltilmesi hedeflenmiştir. Halen Sağlık Bakanlığı koordinatörlüğünde yürütülmekte olan program yeni eklenen çalışmalarla giderek gelişmekte ve yaygınlaştırılmaktadır.

Hastanemiz; “Anne Dostu” ve “Bebek Dostu” hastane çalışmalarının başarıyla sonuçlanmasının ardından “Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım” olabilmek için çalışmalarına başlamış ve değerlendirme geçirmiştir. Bu değerlendirme sonrasında hastanemiz “Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım” ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Ayrıca 16 Ağustos 2018 tarihinde Ankara’da, Anne Bebek Sağlığı Hizmet sunumunda Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen programları tamamlayan 5 kamu sağlık tesisi yöneticilerine Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Murat ALPER tarafından Teşekkür Belgesi verildi.

Anne Dostu Hastane, Bebek Dostu Hastane ve Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ünvanlarını taşıyan hastanemize, başarılı çalışmalarından dolayı Teşekkür Belgesi verildi. Belgeyi hastane Başhekimimiz Sn. Uzm. Dr. Adnan DEVELİOĞLU aldı.

Başta hastane başhekimimiz ve yönetim ekibimiz olmak üzere tüm emeği geçen personelimize teşekkür ederiz.


  • WhatsApp Image 2018-09-28 at 09.45.25.jpeg
  • WhatsApp Image 2018-09-28 at 09.43.22.jpeg
  • WhatsApp Image 2018-09-28 at 09.46.08.jpeg

19 Ekim 2023