Doğum Hizmetlerimiz

Anne Dostu

 

anne_dostu_logosu.jpg

     Aile odaklı hizmet anlayışımız ile yola çıktık. Hastanemiz daha kurulurken doğum ünitesi geniş ve banyolu tek kişilik odalar şeklinde kurgulandı. Doğuma hazırlıķ seminerleri, paneller ve eğitimler yaptıķ. 8 Kasım 2017 tarihindeki değerlendirme sonucunda İstanbul'un ilk ANNE DOSTU HASTANESİ unvanını almaya layık görülen 2 hastanesinden biri olduk.

 

     Doğum ünitesi mahremiyete dayalı, gebelerin kendilerini rahat hissedeceği tek kişilik odalarımızda doğum yapmaları sağlanmaktadır. Hastanemizde bulunan Doğuma ve Anneliğe Hazırlık Sınıflarımızda gebelerimize doğum öncesi, doğum sırası ve doğum sonrası konularında bilgi sahibi olmaları ve bilinçli bir şekilde doğum yapmaları için gerekli eğitimler verilmektedir. Ayrıca tüm gebelerimiz istediği refakatçisi ile (doğum destekçisi) eğitim alabilmekte ve doğum sürecinde yanında kalabilmesi sağlanmaktadır.

 

     Hastanemizde doğum yapan annelerimize deneyimli ve eğitimli Ebelerimiz tarafından gerekli eğitimler verilmekte, bebekleriyle ten tene temas sağlanmakta, ilk yarım saat içinde anne sütü verilmektedir.

 

      Doğuma hazırlık sınıflarımızda verilen eğitimlerle normal doğum özendirilmekte ve normal doğumun tercih edilmesi ile sezaryen oranlarımız düşmektedir.

 
  • Anne Dostu Hastane Afişi_4.png
  • Anne Dostu Hastane Sertifikası.jpg


Anne Dostu Hastane Kriterlerimiz

 

1. Güvenli ve kaliteli gebelik izlemi ve doğum hizmeti almak bütün anne adaylarının hakkıdır. 

 

2. Verilen hizmet, gebelik dönemi, doğum ve doğum sonrası bakım ve danışmanlık hizmetlerini de  kapsamaktadır.

 

3. Hastanemizde poliklinik, eğitim, danışmanlık ve doğum hizmeti verilen ortamlar ulusal standartlara uygun hazırlanmıştır.

 

4. Gebelerimizin mahremiyet beklentileri itina ile karşılanmakta, hijyen ve konfor standartları yüksek tutulmaktadır.

 

5. Kanıta dayalı olmayan müdahaleler tıbbi gereklilik durumları dışında rutin olarak uygulanmamaktadır.

 

6. Hizmet sunumu için gerekli olan insan kaynakları ve lojistik destek optimum düzeyde olmalıdır.

 

7. Acil obstetrik durumlarda sevk kriterlerine uyulmaktadır.

 

8. Doğum hizmeti anne ve bebek odaklı olarak verilmektedir.

 

9. Çalışanlarımızın bilgi ve beceri kapasitesini güçlendirmeye yönelik hizmet içi eğitimler düzenli olarak yapılmaktadır.

 

10. Verilen hizmetlerle ilgili gerekli kayıtlar tutulmakta ve düzenli aralıklarla analizleri yapılarak hizmetlerin geliştirilmesinde kullanılmaktadır.

 

          Anne Dostu Hastane Kriterlerinin detayları için tıklayınız.

 

 

 

21 Ocak 2022